דלג לתוכן מרכזי
נגודיות צבעים   הגדל  מזער 
צלם מצלם במצלמה
חדשות

החזון הופך למציאות: העבודות להקמת מוזאון הרפואה בשיאן

העבודות להקמת מוזאון הרפואה במתחם הטכנודע בגבעת אולגה, נמצאות בשיאן. כזכור מדובר בפרויקט בהיקף כספי של כ-15 מיליון שקלים שמתוכם 10 מיליון התקבלו כתרומה.

מדינת ישראל כיום נחשבת בין המדינות המובילות בעולם בתחום הרפואי, הן בהיבט הקליני והן בעולם הביוטק. יחד עם זאת ולמרות העמידה בחזית העולם הרפואי, לא קיים בישראל מוזיאון לרפואה. בטכנודע חדרה זיהו את הצורך, ומתוך חזון ושאיפה לקדם את ההבנה של עולם הרפואה, את המודעות לבריאות הגוף ואת העניין בתחום, החליטו להקים את המוזאון הייחודי והחדשני .

המוזיאון, שמוקם על שטח של כ-1,000 מ"ר במתחם הטכנודע בחדרה, יאפשר לילדים, נוער ומבוגרים מכל קצוות הארץ ומכל שכבות האוכלוסייה להיחשף לערכים ולתכנים חדשניים מעולם הרפואה.

חשוב לציין כי העבודה החינוכית בתחום הרפואה אינה זרה לטכנודע חדרה. בשנים האחרונות מתקיימת בטכנודע פעילות ענפה ביחידה לסימולציה רפואית, אליה מגיעים תלמידים מכל רחבי הארץ ללמוד באופן חווייתי ומעשי נושאים מגוונים בתחום הרפואה והביוטק באמצעות עבודה עם סימולטורים משוכללים וציוד רפואי מתקדם.

המבקרים במוזיאון החדשני יפגשו את תחומי הרפואה השונים (אנטומיה, פיסיולוגיה, פתולוגיה) לרבות היכרות עם גוף האדם ומורכבותו, התקדמות הרפואה ופיתוחיה המדהימים בטכנולוגיה ובמדע.

בסיור במוזיאון יעברו המבקרים דרך מיצגי ענק של איברי גוף ויחשפו, יחוו, וילמדו על מורכבותם. כך יוכל ילד ללכת בתוך חדרי הלב לדוגמה או לעמוד בתוך ריאות ולראות איך הן מתמלאות באוויר. מוצגים אינטראקטיביים יאפשרו הפעלה של תהליכים שונים וסימולטורים חדשניים ייתנו הזדמנות להתנסות בטכנולוגיות רפואה מתקדמות.

בטכנודע מאמינים שהמוזיאון ימשוך מבקרים רבים מכל הארץ, ובהמשך מהעולם, ויסקרן את המבקרים הצעירים והבוגרים ואולי אף יכוון אותם לעסוק בעתיד במקצועות הרפואה.

צילום אוויר של מוזיאום הרפואה שנבננה והדציה של המוזיאון בסופו
תאריך עדכון: 17-10-2018