דלג לתוכן מרכזי
נגודיות צבעים   הגדל  מזער 
צלם מצלם במצלמה
חדשות

הסברה כתומה מדלת לדלת

במבצע משותף לעירייה ותאגיד המחזור תמיר יפקדו עשרות נציגים את בתי התושבים, במסגרת מסע הסברה להטמעת החשיבות של מחזור אריזות

הושלמה הצבת הפחים הכתומים בחדרה, וכן חלוקת סל לנשיאת אריזות ועלון הסברה לתושבי העיר.

עם סיום הצבת הפחים החל השבוע מבצע משותף של עיריית חדרה ותאגיד המחזור תמיר, במסגרתו ייפקדו במהלך החודש הקרוב עשרות נציגים של התאגיד את בתי התושבים, יעבירו מידע ויסקרו את ההליך של מחזור האריזות בפח הכתום. בשלב הראשון ייפקדו הנציגים כ-5,000 בתי אב במזרח העיר ובהמשך יגיעו לשאר אזורי העיר.

מטרת המאמץ ההסברתי, לעודד יותר ויותר תושבים להצטרף למהפכת המחזור ולהתחיל להפריד אריזות כבר בבית. עיריית חדרה מלווה מקרוב את מבצע ההסברה, בהובלת מחלקת התברואה באגף שפע. במסגרת ההיערכות הוביל מנהל האגף בוריס קוסינובסקי כנס הדרכה לצוות המסבירים.

ברחבי העיר הוצבו 430 פחים כתומים, אשר באמצעותם ובאמצעות מסע ההסברה מתכוונת עיריית חדרה להגדיל את כמויות המחזור בעשרות אחוזים.

פעילות ההסברה מבית לבית מצטרפת לפעילויות הסברה נוספות בעיר, שנועדו להטמיע את החשיבות של נושא המחזור.

בין היתר מתקיימת בגני החובה בעיר פעילות הכוללת הצגה "שימי בממלכת הפחים" וסדנאות יצירה בנושא מחזור ושימוש חוזר.

בבתי הספר היסודיים מתקיימת סדנה מבית תעשיידע לתלמידי א' עד ו', ופעילויות נוספות.

בנוסף, בשנת הלימודים מתוכננת פעילות מעצימה בחטיבות הביניים, כולל חדרי בריחה והצגות לנוער.

העירייה מקדמת את נושא ההפרדה ומחזור פסולת בעיר, ובתוך כך גם מחזור אריזות בפחים הכתומים, כחלק ממדיניותה לאחריות סביבתית ומתוך מודעות לחשיבות הקיימות.

הפחים הכתומים מיועדים לפסולת אריזות מכל הסוגים (מלבד זכוכית וקרטון), ריקות מתכולתן, כולל אריזות פלסטיק של מוצרי מזון (למשל אריזות של מוצרי חלב או קופסאות של סלטים; שקיות ניילון; אריזות קלקר; אריזות של מוצרי היגיינה (כמו שפופרות משחת שיניים או בקבוקי סבון נוזלי); שקיות חלב; שקיות מזון (כמו אריזות אורז או עדשים); שקיות של חטיפים; שקיות אריזה מפלסטיק ועוד; אריזות מתכת כמו קופסאות שימורים, מכלים של דאודורנטים ושל תרסיסים שונים, אריזות של תחליפי חלב לתינוקות, אריזות של מוצרי טיפוח וכדומה; קרטוני משקה, חלב ומיץ. יצוין כי קרטוני המשקה עשויים מקרטון ומפלסטיק שנועד למנוע את נזילת הנוזלים ועל כן יש להפרידם לפח הכתום ולא לפח הנייר.

האריזות נאספות מהפח הכתום, מועברות לתחנת מיון, ממוינות לפי סוג החומר, ונשלחות למפעלי מחזור שונים בארץ ובעולם.

 

הכשרת מסיביר פח כתום עם בוריס קוסינובסקי מנהל אגף שפ"ע
תאריך עדכון: 12-11-2018