דלג לתוכן מרכזי
נגודיות צבעים   הגדל  מזער 
צלם מצלם במצלמה
חדשות

סדנה לניהול כלכלי בשפה האמהרית

במרכז לשלום המשפחה התקיימה סדנה ייחודית, בשפה האמהרית, לנשים יוצאות הקהילה האתיופית. לאור ההצלחה מתוכננת סדנה גם לגברים בקהילה

סדנה ייחודית לניהול כלכלי וניהול תקציב, המיועדת לנשים ממוצא אתיופי, התקיימה במרכז לשלום המשפחה.

המרכז לשלום המשפחה, בניהולה של מאיה ויסמן מוסקוביץ, פועל במסגרת אגף הרווחה של עיריית חדרה, הסדנה התקיימה בשיתוף תוכנית "עיר ללא אלימות" בחדרה בניהולה של דבורה עמר, ונמשכה שלושה מפגשים בשעות אחר הצהריים בהשתתפות יותר מ-20 נשים יוצאות הקהילה.

הסדנה הותאמה לנשים, הן מבחינת השפה האמהרית  והן מבחינה תרבותית, והועברה על-ידי  מרצה דובר אמהרית וונדה אקלה, והעובדת הסוציאלית מלסה טסמה מהמרכז לשלום המשפחה אשר ליוותה את הסדנה.

מטרת הסדנה לתת כלים להתמודד עם קשיים כלכליים, סיוע ועידוד לפתרון בעיות כלכליות וחיזוק הקשר המשפחתי . המטרה היא להפחית קונפליקטים במערכת היחסים הזוגית וכן לשפר את מצבה הכלכלי של המשפחה.

הניהול הכלכלי משפיע על כל חברי המשפחה, ומשפחות רבות נאלצות להתמודד עם קשיים כלכליים המקשים על התפקוד היומיומי. הסדנה לניהול תקציב משפחתי מכוונת ומותאמת גם לתכנים של קונפליקטים בתוך הזוגיות, שעלולים להיווצר עקב ניהול לא נכון של התקציב המשפחתי.

במהלך המפגשים הביעו הנשים השתתפות פעילה, סקרנות  ועניין רב בסדנה, היו מעורבות, שאלו שאלות והביעו צורך בהמשך מפגשים כאלה גם בעתיד. מתוך הצורך הגדול שעלה מהנשים הוחלט לקיים בהמשך סדנה דומה גם לגברים יוצאי הקהילה.

 

 

נשים יושבות מול מסך בסדנה
תאריך עדכון: 31-12-2018