דלג לתוכן מרכזי
נגודיות צבעים   הגדל  מזער 
צלם מצלם במצלמה
חדשות

עשור לסיירת ההורים העירונית

סיירת ההורים "בגובה העיניים" מציינת עשור של פעילות מוצלחת, שנועדה לפגוש בני נוער, לשוחח, להציע עזרה, יעוץ והכוונה, למניעת התנהגויות סיכוניות

סיירת ההורים העירונית "בגובה העיניים" מציינת עשור להקמתה בחדרה, ולציון האירוע יצאו מתנדבי הסיירת ליום גיבוש אתגרי.

סיירת ההורים החלה לפעול ברחבי הארץ כפרויקט של המשרד לביטחון פנים, שנולד על רקע שינויים בדפוסי ההתנהגות החברתיים של בני נוער. שינויים אלה בהרגלי תרבות הפנאי באו לידי ביטוי, בין היתר, בשוטטות במרחבים הציבוריים, תופעות של ונדליזם ואלימות, צריכה ושימוש בחומרים ממכרים, מכירת סמים ואלכוהול מזויף בפיצוציות, ירידת גיל המשתמשים בחומרים, היעדר גבולות וערעור הסמכות ההורית, ותופעות נוספות שהובילו את מקבלי ההחלטות ליזום פרויקט להגברת הנוכחות של מבוגרים אחראיים באזורי הבילוי. הורים רבים ברחבי הארץ הצטרפו לסיירות ההורים והביעו רצון ועניין לקחת חלק בפרויקט הייחודי שיש בו שליחות חברתית למען בני הנוער והצעירים.

גם בחדרה הוקמה סיירת עירונית, והורים ותושבים מתנדבים הצטרפו לשורותיה מתוך הזדהות עם המצב החברתי הדורש הירתמות ונוכחות, אכפתיות ורצון להשפיע ולהיות בשטח גם בשעות הלילה, לאחר שהשירותים העירוניים סיימו פעילותם.

המתנדבים, כולם תושבי חדרה, נוהגים לסייר במרחבים העירוניים, בגנים ציבוריים, במקומות בילוי, ובמוקדי התגודדות של בני נוער, במטרה לפגוש ולקדם עימם שיח ותקשורת בגובה העיניים, להציע עזרה, יעוץ והכוונה, ולמנוע התנהגות אנטי חברתית.

מנהלת סיירת ההורים בחדרה, מלי מלכין, מציינת כי סיירת ההורים היא פרויקט דגל של היחידה העירונית למאבק בסמים ואלכוהול, הפועלת במסגרת אגף הרווחה של עיריית חדרה. לדבריה  הפרויקט בחדרה נחל הצלחה הרבה בזכות המתנדבים, שהינם משאב אנושי שיש לשמר ולגרום להם להיות רצויים ויצירתיים, לפעול להרחבת הידע האישי והחברתי דרך למידה משותפת. השייכות לקבוצת מתנדבים פעילה תורמת רבות לתחושת גאווה סיפוק ולחוויית הצלחה, ובחדרה אכן נוצרה אווירה מגבשת שיוצרת את השיח החברתי האישי והקבוצתי סביב מטרת ההתנדבות.  

עיריית חדרה מעמידה לרשות המתנדבים את כל המשאבים הנדרשים להמשכיות והצלחת הפרויקט.

הנהלת העיר ומנהלת אגף הרווחה זיוה הימברג מגויסים ותומכים במטרות הפרויקט העירוני של סיירת ההורים ומעודדים התנדבות לשורותיה.

הורים המעוניינים להצטרף לשורות הסיירת מוזמנים ליצור קשר בטלפון 04-6303176 או בדוא"ל malim@hadera.muni.il.

 

 

                

תאריך עדכון: 17-12-2018