דלג לתוכן מרכזי
נגודיות צבעים   הגדל  מזער 
צלם מצלם במצלמה
חדשות

פנינים במועדונית

בשיתוף של אגף הרווחה עם ויצו מופעלת תוכנית "פנינים" במועדונית הרווחה "כיף בלב", המהווה מסגרת טיפולית משלימה לילדים שמשפחתם מטופלת רווחה

אירוע פתיחה של תוכנית "פנינים" המופעלת במועדונית הרווחה "כיף בלב", התקיים במבנה ויצו שבתחומו פועלת המועדונית.

אגף הרווחה של עיריית חדרה מפעיל ברחבי העיר שש מועדוניות טיפוליות אשר מטרתן לספק הגנה וביטחון, סדר יום קבוע ומענה לצורכיהם הפיסיים, רגשיים, חברתיים וחינוכיים לילדים שמשפחותיהם מטופלות ברווחה.

במסגרת המועדוניות מקבלים הילדים ארוחה חמה וארוחה קלה נוספת, טיפוח והעשרה, חוגים ופעילויות חברתיות עם אוריינטציה טיפולית. כמו כן נעשית עבודה עם ההורים לחיזוק הקשר עם ילדיהם.

המועדוניות פועלות חמישה ימים בשבוע לאחר שעות הלימודים ומהוות מסגרת טיפולית משלימה לילדים.

אחת המועדוניות היא מועדונית "כיף בלב" באחריות מנהלת מחלקת מזרח באגף הרווחה עינב כצמן, עם צוות הכולל את עו"ס דבורה אסמרה, הרכזת אלה לנדמן ואם הבית שונטל אלמקייס.

המועדונית פועלת במבנה השייך לויצו וניתן בהשאלה לצורך הפעילות. השותפות עם ויצו חדרה באה לידי ביטוי גם בשילוב מתנדבות לטובת הילדים, וכן במימון הפעלת התוכנית "פנינים" לילדי המועדונית בתיווך והובלת ויצו ישראל. בנוסף, ויצו חדרה ואגף הרווחה אף רכשו במשותף כלי נגינה עבור ילדי המועדונית.

פתיחת התוכנית התקיימה בבית ויצו חדרה, אשר אירח את ילדי המועדונית והוריהם. הילדים התנסו בנגינה על כלי נגינה שונים, תוך הצגה ומשחק של מפתח התוכנית אסי רוז.

אירוע הפתיחה התקיים בהשתתפות התורמת פרלה ויינברג, יו"ר ויצו חדרה שרה ריינר, מנהל ארצי לתוכנית "פנינים" בויצו ישראל שחר אלרז, רכזת תוכנית "פנינים" בויצו חדרה לילך רוקח, ומנהלת מחלקת מזרח באגף הרווחה עינב כצמן.

תוכנית "פנינים" מעניקה העשרה חווייתית ותמיכה לילדי המועדונית במטרה לצמצם פערים חברתיים, לימודיים ורגשיים. במסגרת התוכנית נהנים ילדי המועדונית מתגבור פרטני של אסטרטגיות למידה, ובשנה זו יקבלו גם העשרה מוסיקלית, לימוד מקצבים ותווים בדרך חווייתית המשלבת לימוד מילים באנגלית.

 

 

הצוות המוביל של מועדונית הכיף בלב
תאריך עדכון: 16-12-2018