דלג לתוכן מרכזי
נגודיות צבעים   הגדל  מזער 
צלם מצלם במצלמה
חדשות

חטיבת ביניים בעוד שנתיים

נציגי הורים לתלמידי בבית ספר "חופים" נפגשו עם ראש העיר וצוות מקצועי בעירייה, ועודכנו כי חטיבת ביניים צפויה להיפתח בספטמבר 2020

פגישת עבודה בנושא חטיבת הביניים בבית ספר "חופים" התקיימה בלשכת ראש העיר צביקה גנדלמן בהשתתפות נציגים של הורי התלמידים.

את הדיון הוביל ראש העיר צביקה גנדלמן בליווי צוות מקצועי הכולל את מנהלת אגף החינוך סיגלית איציקוביץ, מהנדס העיר אינג' נדב הדר, ועוזר ראש העיר איציק נחמני.

ראש העיר עדכן כי נפגש גם עם יושבי-ראש הנהגת ההורים העירונית, צפריר אורנשטיין וליאור גולדין, כדי לדון בנושא החטיבה ב"חופים".

מאחר שחטיבת הביניים נבנית במסגרת קמפוס מערב, לא ניתן לפתוח אותה עד סיום בניית שלב א', הכולל 12 כיתות ומנהלה, המתוכנן להסתיים בשנת 2020.

הדילמה הייתה האם להציע פתרון ביניים לחטיבה במסגרת "חופים", או להקפיא את סמל המוסד של החטיבה עד לתום הבנייה, ולאפשר הרשמה רק לאחר השלמתה. במקרה כזה יצטרכו בוגרי היסודי להירשם לחטיבות ביניים אחרות בעיר. נציגי ההורים ביקשו כי התלמידים לא יעברו כמקשה אחת אלא לאפשר להם להשתלב בחטיבות לפי העדפותיהם.

מנהלת אגף החינוך הסבירה כי ההרשמה לחטיבות מיועדת לכל תלמידי העיר, בין היתר בכפוף לאזור רישום, אך כוונת האגף היא למצוא פתרון טוב ככל האפשר לכל תלמיד.

בנוסף ביקשו ההורים לדעת מתי צפויה להיפתח החטיבה ב"חופים", ושמחו לשמוע ממהנדס העיר כי מבחינת העירייה מקודמת הקמת הקמפוס. במהלך פברואר ייצא היתר הבנייה, והעירייה כבר העבירה לחכ"ל תיק מכרז לביצוע העבודות. ההיתר ייצא עבור 12 כיתות ומנהלה, אשר בנייתן תחל בקביל לקידום ההיתר של השלבים הבאים הכוללים בריכת שחייה, מרכז יזמות ועוד.

כעת ממתינים בעירייה לקבלת אישור משרד החינוך, על מנת ניתן יהיה לקדם את נושא התקצוב לבנייה, בשאיפה לאפשר את פתיחת החטיבה כבר בספטמבר 2020.

נציגי ההורים אמרו כי ההחלטה לפתוח חטיבה רק בתום הבנייה, מבלי לנסות למצוא חלופות ביניים מקרטעות, היא החלטה מושכלת ובוגרת וכי הם שותפים לתקווה שהחטיבה החדשה אכן תיפתח בספטמבר 2020 לטובת תלמידי "חופים", הלומדים כיום ביסודי.

נציגי ההורים ממופת חופים בפגישה עם הצוות המקצועי העירוני
תאריך עדכון: 28-01-2019