דלג לתוכן מרכזי
נגודיות צבעים   הגדל  מזער 
צלם מצלם במצלמה
חדשות

מקדמים את תנועות הנוער

ראש העיר נפגש עם פורום תנועות הנוער לדון בקידום פעילותן והגדלת מספר החניכים, תוך גיוס בתי הספר וההורים כדי שיעודדו הצטרפות לתנועות השונות

פגישה של ראש העיר ונציגי העירייה עם פורום תנועות הנוער בחדרה התקיימה באולם ישיבות המועצה במבנה "אחד העם".

בפתיחת הישיבה ציין ראש העיר כי חזונו להחזיר לתושבי חדרה את הגאווה בעיר, כולל גם גאווה בתנועות הנוער הפועלות בעיר.

הישיבה התקיימה בהובלת ראש העיר צביקה גנדלמן, ובהשתתפות מנהלת אגף החינוך סיגלית איציקוביץ, מנכ"ל עמותת "פנאי העיר" אייל עפגין, מנהלת מחלקת הנוער בעמותה יעל איטח, רכזת תנועות נוער ומעורבות קהילתית גליה לבן, רכזי תנועות הנוער ונציגי הורים.

המשתתפים דנו בדרכים לעודד בני נוער להצטרף לפעילותן של תנועות הנוער, כדי לחזק את הקשר ואת זיקתם לעיר, ולהגביר את מעורבותם בפעילות חברתית קהילתית ערכית.

ראש העיר ביקש ממנהלת אגף החינוך למפות את התפצלותם של תלמידים מבתי הספר בעיר בין תנועות הנוער השונות, ולבחון ביחד עם בתי הספר דרכים להגדלת מספר התלמידים שיצטרפו לפעילותן של התנועות.

במקביל ייבחנו אפשרויות לגיוס ההורים לטובת הנושא, כולל מעורבות בהתחלת הקשר עם תנועות הנוער מגיל צעיר. עוד הוחלט להכין תוכנית חומש לתנועות הנוער והפעילות החברתית המתוכננת, וכן פיקוח על התכנים ותוכנית הפעולה.

ראש העיר ציין כי לאור חשיבות הנושא, יש לקיים פגישות המשך לקידומו.

בחדרה פועלות תנועות הנוער "הצופים", "מכבי הצעיר", "בני עקיבא", "הנוער העובד", "כנפיים של קרמבו" ו"השומר החדש". כ-1,300 חניכים לוקחים חלק בפעילות, ובעירייה ובעמותת "פנאי העיר" הציבו כיעד  לשלש את מספר החניכים הפועלים במסגרת התנועות השונות.

בעבר כבר הנחה גנדלמן את מנהלי בתי הספר לעודד את התלמידים לקחת חלק בפעילות, וכחלק מכך לסיים את הלימודים בימי שלישי בשעה 14:00 לכל המאוחר, וזאת על מנת לאפשר לתלמידים להספיק להגיע לפעילות בתנועת הנוער.

לדברי ראש העיר, תנועות הנוער הינן חלק מהפעילות החינוכית המתבצעת בחדרה. במסגרת שיתוף הפעולה עם עיריית חדרה משתלבות תנועות הנוער באופן שוטף באירועי העיר והקהילה, וחניכיהן לוקחים חלק בפעילויות ערכיות חברתיות המתקיימות בעיר. גנדלמן: "מטרתנו להגדיל את מספר החניכים בתנועות הנוער בחדרה. על ברכי תנועות הנוער גדלים אזרחים ערכיים בעלי מודעות חברתית וקהילתית".

 

 

פורום תנועות הנוער בחדרה בישיבה
תאריך עדכון: 20-01-2019