דלג לתוכן מרכזי
נגודיות צבעים   הגדל  מזער 
צלם מצלם במצלמה
חדשות

נהרסו מבנים לא חוקיים בעיר

בכפוף לצו הריסה מנהלי, ובהובלת מחלקת פיקוח על הבנייה, מבוצעות עבודות הריסה של מבנים לא חוקיים ברחבי העיר

בכפוף לצו הריסה מנהלי בוצעו הריסות מבנים לא חוקיים, בהובלת מחלקת פיקוח על הבנייה כמתחייב בחוק.

במספר מקרים בוצעה הריסה עצמית על-ידי הבעלים, בין היתר של תוספת לא חוקית למסעדה באזור התעשייה; גדר באורך כ-75 מטרים, אף היא באזור התעשייה; וגדר שנבנתה בשטח ציבורי באחת משכונות העיר.

יובהר כי הריסה עצמית מתבצעת על-ידי הבעלים, המעדיפים לבצע את הריסת המבנים הלא חוקיים בעצמם ולא להמתין לקבלני הריסות שמגיעים למקום בליווי שוטרים.

בנוסף למקרי הריסה עצמית התבצעה הריסה באמצעות קבלן, של קרוואן מעץ שהוצב על גבי נגרר באחת השכונות. עבודות ההריסה בוצעו באמצעות טרקטור, והפסולת פונתה מהמקום באמצעות סמי טריילר.

הריסה נוספת שהתבצעה באמצעות קבלן הריסות הייתה של תוספת בנויה בצמוד לדירה בבית מגורים. עבודות ההריסה החלו באופן עצמאי על-ידי הבעלים, אך לא הושלמו, ולכן בוצעה העבודה באמצעות קבלן ובליווי המשטרה.

מנהלת מחלקת פיקוח על הבנייה, שוש דהן, מציינת כי בנוסף לכל זאת תוכנן הביצוע של הריסת מבנה נוסף בגודל של כ-100 מ"ר, אך מועד הביצוע נדחה לסוף החודש כדי לאפשר לבעלים לבצע הריסה עצמית עד אז.

עוד מציינים במחלקת פיקוח על הבנייה, כי בחודש הקרוב יתבצעו הריסות של פלישות ישנות בכפוף לצווי הריסה ללא הרשעה, ומבנים בכפוף לצווי הריסה מנהליים.

במחלקת הפיקוח מציינים לטובה את משטרת ישראל ואת השיטור העירוני, במתן סיוע בעת הצורך לאורך עבודות ההריסה של מבנים שאינם חוקיים.

 

 

טרקטור הורס חומה לא חוקית

קרדיט תמונה: צילום אילוסטרציה

תאריך עדכון: 20-01-2019