דלג לתוכן מרכזי
נגודיות צבעים   הגדל  מזער 
צלם מצלם במצלמה
חדשות

זהות דרך הרגליים

מועדון "מטיילים בעלייה" שיפעל בחדרה, יתמקד בטיולים אל אתרים ויעדים ייחודיים, במטרה לחזק את הזהות הישראלית של עולים יוצאי ברית המועצות

ועדת העיזבונות אישרה מענק ייחודי לטובת מימון מועדון "מטיילים בעלייה" שיפעל בחדרה. האישור למענק ניתן למחלקת הקליטה בעיריית חדרה ולקרן לפיתוח חדרה, בראשות מנכ"ל הקרן לירון גולדנברג, שפעלה לקבלת המענק.

המועדון מיועד לקרב עולים יוצאי ברית המועצות אל אתרים ומורשת יהודית ישראלי, ועל-ידי כך לחזק בהם את הקשר ואת תחושת השייכות.

פעילות המועדון תכלול הרצאות וטיולים מודרכים ברחבי הארץ, מסלולי הליכה ופעילויות שטח. עשרות עולים יוצאי ברית המועצות צפויים לקחת חלק בפעילות, שתהיה מבוססת בעיקר על מסלולי טיולים רגליים, אתרים ויעדים ייחודיים, היכרות עם חבלי ארץ רחוקים ואוכלוסיות שונות.

הפעילות תתפרש על פני השנה, כאשר לפני כל טיול מתוכננת הרצאה פרונטלית שבמסגרתה יועבר למשתתפים הרקע ההיסטורי והלאומי של האתרים בהם יבקרו במסגרת הטיול.

הממונה על תיק הקליטה בעירייה, סגן ראש העיר רומן גישר, מציין כי מועדון "מטיילים בעלייה" יחזק את הזהות הישראלית והיהודית של עולי ברית המועצות לשעבר ויגבש אותם חברתית. גישר: "אני שמח וגאה על יציאתו לפועל של פרויקט המחזק את השייכות, הציונות והפטריוטיזם של עולים חדשים ותושבי העיר חדרה".

 

 

תאריך עדכון: 10-02-2019