דלג לתוכן מרכזי
נגודיות צבעים   הגדל  מזער 
צלם מצלם במצלמה
חדשות

שבחים לעשיית העו"סים

העו"סים וורקו טלה ורננה שער זומנו אל מנכ"ל העירייה, אשר שיבח אותם על הייצוג המכובד של חדרה בכנס ארצי של השירות לעבודה קהילתית

מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון זימן ללשכתו שני עובדים סוציאליים מאגף הרווחה בעיריית חדרה, וורקו טלה ורננה שער, ובמעמד מנהלת האגף זיוה היימברג שיבח אותם על הייצוג המכובד של חדרה בכנס ארצי שקיים השירות לעבודה קהילתית.

הכנס התקיים לציון 65 שנה לשירות לעבודה קהילתית של משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים, בהשתתפות עובדי מחלקות לשירותים חברתיים מכל הארץ, אשר הציגו מיזמים בתחומי העבודה הסוציאלית הקהילתית.

היימברג הסבירה למנכ"ל כי השניים הציגו מיזם משותף לאגף הרווחה ולתאגיד מי חדרה, לשדרוג תשתיות מים בשכונות מצוקה. מדובר בהחלפת תשתיות מים וביוב בתחום רשת המים הפרטית בשטחי רכוש משותף בבנייני דיור ציבורי. באזורים אלה קיימת על-פי רוב הזנחה קשה של תשתיות מים וביוב, שעלולה להוביל למפגעים ומטרדים סביבתיים ותברואתיים וכן להגדיל בצורה משמעותית את חשבונות המים שמקבלים הדיירים.

המיזם מאפשר כניסה לשטחים פרטיים לביצוע עבודה לשיקום תשתית המים והביוב בשטחי הדיור הציבורי על-פי קריטריונים של רווחה וסדר עדיפויות עירוני, מבלי לאלץ את התושבים להתמודד עם חיובים שאינם יכולים לעמוד בהם. בעוד התאגיד מבצע את שדרוג התשתיות, עוסקים עובדי הרווחה בעבודה מתמשכת של מפגשים עם הדיירים, זיהוי אוכלוסיות מוחלשות, יצירת אמון במיזם, עידודם להצטרף, איסוף מסמכים, בחינת העמידה בקריטריונים, וריכוז הטפסים הנדרשים.

פעמים רבות חוסכות התשתיות המשוקמות סכומים גדולים בחשבונות המים שמקבלים הדיירים, לעתים חיסכון בגובה מאות שקלים שאותם הם יכולים לנצל לצורכי מחייה אחרים.

טלה ושער הציגו את המיזם בצורה מקצועית ומעוררת עניין, אשר זכתה לשבחים של מנהל השירות לעבודה קהילתית ברוך שווגרמן, ומפקחת המחוזית לעבודה קהילתית של משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים, אסתי דורון.

טלה ושע עדכנו את המנכ"ל כי המיזם הוא מודל חדשני ויוצא דופן של סיוע לאוכלוסיות מוחלשות, וכי הם מקווים שרשויות נוספות יאמצו את הרעיון גם בתחומן.

 

העו"סים וורקו טלה ורננה שער עם מנכ"ל עיריית חדרה ומנהל אגף הרווחה
תאריך עדכון: 06-02-2019