דלג לתוכן מרכזי
נגודיות צבעים   הגדל  מזער 
צלם מצלם במצלמה
חדשות

צעירים ומצטיינים

בוועידת השלטון המקומי לחדשנות הוענק פרס למרכז הצעירים העירוני "טורבינה", שנבחר כיחידת צעירים מצטיינת בתחום המעורבות החברתית

בטקס מרשים שהתקיים בגני התערוכה בתל אביב, הוענק לעיריית חדרה פרס על מרכז הצעירים העירוני "טורבינה" שנבחר ליחידת צעירים מצטיינת מבין כ-50 רשויות מקומיות בארץ.

את הפרס קיבלו ראש העיר צביקה גנדלמן ומנהלת "טורבינה" הדר מרום מידיה של כלת ישראל מרים פרץ, אשר שיבחה את הפעילות המתבצעת בחדרה וריגשה את הנוכחים בדבריה על החברה הישראלית.

מרכז השלטון המקומי, מרכז המועצות האזוריות ומפעל הפיס העניקו פרס לרשות המקומית שבמסגרתה פועלת יחידת צעירים מצטיינת בתחום המעורבות החברתית. הפרס הוענק  ל-3 רשויות מקומיות: עירייה, מועצה מקומית ומועצה אזורית. ועדת השיפוט, בראשותה של מרים פרץ, בחרה במרכז הצעירים "טורבינה" בהתאם לקריטריונים שנקבעו ובהם: יצירתיות, חדשנות ומידת ההשפעה של היוזמה על הקהילה. הפרס הוענק בוועידת השלטון המקומי לחדשנות שהתקיימה בגני התערוכה, במעמד יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, יו"ר מרכז המועצות האזוריות שי חג'ג', ויו"ר מפעל הפיס  אביגדור יצחקי, אשר אמרו כי, "הצעירים הם הכוח המניע בחברה הישראלית ועושים דברים מדהימים למען הקהילה. החלטנו להביע את הערכתנו הרבה אליהם ולפרויקטים המדהימים שהם מפעילים ברשויות בכל רחבי הארץ".

את מרכז הצעירים העירוני "טורבינה", הפועל במסגרת עמותת "פנאי העיר", הקימה העירייה  במטרה להוות בית לצעירי חדרה, ותיקים ועולים, ובמה חברתית משמעותית לביטוי ומימוש הפוטנציאל הטמון בכל צעיר. כמו כן, שימת דגש על פיתוח אישי, מקצועי וחברתי על מנת לעודד את שילובו המוצלח בקהילה, בחברה ובהנהגה הישראלית, הגברת תחושת השייכות של צעירי העיר על-ידי מעורבות ויזמות חברתית מתוך מגמה לקשירת עתידם במרקם החיים בעיר.

לדברי הדר מרום: "היום יותר מתמיד בטוחתני שמרכז הצעירים הוא פלטפורמה חזקה ומשמעותית למעורבות חברתית של צעירים, בויחד יש לנו את הכוח לייצר שינוי וההשפעה אמתיים".

 

מנהלת מרכז הצעירים חדרה מקבלת את הפרס הארצי
תאריך עדכון: 07-03-2019