דלג לתוכן מרכזי
נגודיות צבעים   הגדל  מזער 
צלם מצלם במצלמה

הגנה על ילדים בימי קורונה

הורים לילדים ונוער יוכלו לבעור מפגשי הכשרה מקוונים בנושא הסכנות האורבות ברשת בימי הקורונה ובכלל, וסוגיות בנושא התמכרויות

 

מפגשי הכשרה להורים יתקיימו באמצעות זום, במיזם שמובילה הרשות לביטחון קהילתי הפועלת במסגרת המשרד לחיזוק וקידום קהילתי.

מדובר במפגשים מיוחדים עם אנשי מקצוע המתמחים בנושא הגנה ברשת, וכן מניעה והסברה של שימוש בחומרים מסוכנים בקרב בני נוער.

מנהלת הרשות לביטחון קהילתי בעיריית חדרה, דבורה עמר, מסבירה כי במיוחד היום כאשר לילדים ולבני הנוער יש הרבה זמן חופשי כתוצאה מחוסר פעילות וריחוק חברתי, הם נמצאים שעות רבות מול המסכים בעיקר ברשתות החברתיות, וואטסאפ, טיק טוק, אינסטגרם, אפליקציות וידיאו ועוד. המרחב המקוון מאוד משמעותי ולרוב חיובי עבור הילדים, אך עם זאת הם עלולים להיחשף לתכנים אלימים, פוגעניים, או כאלה שאינם תואמים את גילם.

לדברי עמר, חשוב להורים להכיר את הסכנות, וההכשרות המקוונות בזום יסייעו להורים לרענן את הכללים לגלישה בטוחה, ויתגברו את השיח ביו הורים לילדים בנושאים אלו.

ההכשרה הראשונה תתקיים (ראשון, 16 באוגוסט בשעה 20:30) בנושא "הגנה על ילדים ברשת בצל הקורונה". את ההרצאה תעביר תמי אומנסקי, מנהלת תחום משרד החינוך במטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת, מוקד 105.

הכשרה מקוונת נוספת (שלישי, 8 בספטמבר בשעה 20:30) תתקיים בנושא "חומר למחשבה, סוגיות בסמים, אלכוהול וגיל האחריות הפלילית". את ההרצאה תעביר עו"ד עירית גלר, קצינת מניעה והסברה מחוז דרום.

סדרת ההכשרות המקוונות תחל בדברי פתיחה של ראש הרשות למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול, דני שחר.

המפגשים יתקיימו באמצעות שיחת זום. ההשתתפות אינה כרוכה בעלות, אך מותנית בהרשמה מראש (פרטים, הרשמה וקישור למפגש, בטל': 04-6303683 או בדוא"ל dvora-amar@hadera.muni.il.).

 

כרזות בנושא הגנה על ילדים ברשת
תאריך עדכון: 13-08-2020